Автор: Іван Д’яконов
Категорії: ООН

Управління ООН з прав людини повідомило, що військові М’янми несуть відповідальність за загибель понад 700 цивільних осіб протягом шестимісячного виборчого періоду наприкінці 2025 та на початку 2026 року.
Джерело:звітУправління ООН з прав людини, цитуєBBC
Деталі:У новому звіті, що охоплює період із серпня по січень, йдеться про щонайменше 702 підтверджені випадки загибелі цивільних. Серед жертв 224 жінки та 153 дитини. Найголовнішою причиною руйнувань та смертей у країні залишалися авіаудари військової хунти.
Сікайн став найнебезпечнішим регіоном для цивільних – там загинула 191 людина, серед них 60 жінок і 30 дітей. У жовтні під час атаки на місто Чаунг-У боєприпаси влучили у людей біля школи, внаслідок чого загинули 23 особи, серед яких четверо дітей.
“На момент удару учасники проводили акцію зі свічками на честь завершення буддійського посту, а також щоб закликати до звільнення політв’язнів, виступити проти військового призову та організованих військовими виборів”, – зазначається у звіті.
У грудні військовий літак розбомбив чайну в місті Табаїн, де люди зібралися, щоб подивитися футбольний матч. Загинули щонайменше 19 осіб, ще 20 отримали поранення.
Крім того, у звіті описують жорстоке поводження з представникаминароду рохінджа. Вони стають жертвами примусового вербування з боку угруповання “Армія Аракану”, а також вбивств, свавільних арештів та сексуального насильства.
В ООН застерігають, що різке “скорочення міжнародної допомоги ще більше посилює страждання мільйонів людей”.
Передісторія:




