ООН: Травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з 2022 року

Дата: 23 червня, 02:16
Автор: Іван Д’яконов
Категорії: російсько-українська війна, жертви, ООН
ООН: Травень став найсмертоноснішим місяцем для цивільних в Україні з 2022 року

Помічник генерального секретаря ООН з питань Близького Сходу, Азії та Тихоокеанського регіону Мохаммед Халед Хіарі заявив, що внаслідок російських повітряних атак кількість загиблих і поранених цивільних осіб в Україні у травні 2026 року досягла найвищого рівня з квітня 2022 року.
Джерело:Хіарі на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, цитує “Укрінформ”
Деталі:Посилаючись на дані Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Хіарі повідомив, що у травні в Україні загинули щонайменше 274 цивільних, ще 1763 були поранені.
“Це найвищий місячний показник загиблих і поранених починаючи з квітня 2022 року”, – підкреслив посадовець.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ООН підтвердила загибель 16 126 цивільних осіб, зокрема 796 дітей. Поранення дістали 46 590 цивільних, серед них 2835 дітей. Реальні цифри, за словами Хіарі, ймовірно, є значно вищими.
Посадовець закликав до негайної деескалації та відновлення дипломатичних зусиль для досягнення безумовного припинення вогню та встановлення справедливого й тривалого миру відповідно до Статуту ООН.
Що передувало:

Прокрутка до верху