Автор: Ольга Глущенко
Категорії: США, Іран, війна, перемир’я

Американські військові заявили, що завдали ударів по Ірану, зокрема по сховищах ракет і безпілотників а також по прибережних радіолокаційних станціях, після нападу на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку.
Джерело: Центрального командування США (CENTCOM) у мережіХ
ДослівноCENTCOM: “26 червня війська Центрального командування США завдали ударів по Ірану в якості рішучої відповіді на вчорашню атаку на торгове судно, яке проходило через Ормузьку протоку”.
Деталі: У заяві CENTCOM зазначається, що американські літаки завдали ударів по іранських сховищах ракет і безпілотників, а також по прибережних радіолокаційних станціях після того, як 25 червня Іранатакував судноEver Lovely за допомогою безпілотника одноразового використання.
“На момент іранської атаки вантажне судно під прапором Сінгапуру виходило з Ормузської протоки вздовж узбережжя Оману” – додає CENTCOM.
ДослівноCENTCOM: “Невиправдана агресія іранських збройних сил проти торговельного судноплавства є явним порушенням режиму припинення вогню. Крім того, небезпечна поведінка Ірану підриває свободу судноплавства в умовах, коли через цей життєво важливий міжнародний торговельний коридор проходить дедалі більше торговельних потоків”.
Деталі: Також американські військові заявили, що вони “продовжують координувати безпечний прохід та надавати підтримку торговельним суднам, що проходять через протоку”.
Що передувало: Президент США Дональд Трамп у п’ятницюзаявив, що Іран атакував судна в Ормузькій протоці, чим порушив домовленості щодо припинення вогню.
Передісторія:




