Іран продовжить обмежувати рух суден Ормузькою протокою і збиратиме мито – WSJ

Дата: 18 квітня, 00:47
Автор: Іван Д’яконов
Категорії: Іран, США, Близький Схід
Іран продовжить обмежувати рух суден Ормузькою протокою і збиратиме мито – WSJ

Іран повідомив посередникам, що продовжуватиме обмежувати кількість суден, яким дозволено проходити через Ормузьку протоку, та стягуватиме плату за прохід протягом періоду дії угоди про припинення вогню.
Джерело:The Wall Street Journalіз посиланням на поінформовані джерела
Деталі:За словами співрозмовників видання, судна, що проходять через протоку, будуть зобов’язані отримувати спеціальний дозвіл від Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).
При цьому КВІР і надалі залишатиме за собою право повністю блокувати прохід для тих суден, що належать країнам, які Тегеран вважає ворожими.
Крім того, Іран наполягає на запровадженні нової системи контролю над судноплавством у регіоні в рамках майбутньої остаточної угоди зі США, яка передбачатиме закріплення права Тегерана стягувати мито з суден на постійній основі.
Раніше у п’ятницю, 17 квітня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі опублікував допис у соцмережі X, у якомузаявив, що відповідно до умов перемир’я в Лівані прохід для всіх торгових суден через Ормузьку протоку оголошується повністю відкритим на час припинення вогню.
Водночас інші іранські посадовці цю інформацію заперечили.
“Лише деяким комерційним суднам буде дозволено пропливати через Ормузьку протоку за умови сплати мита”, – заявив у дописі в X консервативний депутат і член переговорної групи Махмуд Набавіан.
Пізніше член комісії з національної безпеки парламенту Ірану Алі Хезріан підтвердив, що мито продовжуватиме стягуватися.
Що передувало:

Прокрутка до верху